Pick and place

Po nałożeniu pasty lutowaniczej, płytka jest umieszczana w automacie montażowym, który z dużą precyzją i szybkością rozmieszcza elementy. Pasta jest dość klejąca, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych klejów, jak w przypadku lutowania SMD na fali. Po rozmieszczeniu elementów, pracownik kontroluje poprawność montażu i ewentualnie dokonuje poprawek.

DIMA ATOZ PP050

Najszybszy automat z pełnym systemem wizyjnym. Wydajność 3000 elementów na godzinę. Możliwość układania elementów 0402 oraz BGA. Automat DIMA jest programowany off-line, dzięki czemu przygotowanie nowego programu odbywa się podczas produkcji innych wyrobów.

Dima Atoz PP050 Dima Atoz PP050

Mechatronika M60

Wydajność 2000 elementów na godzinę, centrowanie mechaniczne. Maszyna przeszła modyfikację wykonaną przez pracowników firmy Securus, aby można było w niej używać podajników z automatu Siemens HS-180. Dzięki temu możemy układać elementy dużo większe niż takie, które mogą obsługiwać standardowe podajniki Mechatroniki. Nasza modyfikacja sprawiła, że automat stał się szybszy i bardziej uniwersalny niż wersja standardowa, oferowana przez producenta.

Mechatronika M60 Mechatronika M60 Mechatronika M60

Mechatornika M10V

Automat przeznaczony do małych produkcji. Cechą charakterystyczną jest podajnik typu bulk, przeznaczony do nakładania elementów dostarczonych luzem w worku, bez taśm ani tacek. To rozwiązanie sprawia, że możemy automatycznie nakładać elementy z końcówek taśm, których nie da się założyć na normalny podajnik lub elementy pochodzące z odrzutów produkcyjnych. Dodatkową opcją jest dyspenser pasty lutowniczej wbudowany w głowicę maszyny. To wszystko sprawia, że M10V idealnie nadaje się do krótkich serii oraz prototypów.

Mechatronika M10V automat Mechatronika M10V głowica